NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

Spaní na Islandu

Dobrý večer Pavle,

četl jsem Vaši webovou stránku o Islandu a rád bych se zeptal na dvě věci. Prvně bych se Vás rád zeptal, u které společnosti jste si půjčili auto. Dále by mne zajímalo, protože máme v plánu jako Vy nevyužívat campu a zbytečně neutrácet, tak jak je to s přenocováním například na okraji silnice apod. Vím, že když jsme byli v Norsku, tak to vlastně nikdo neřeší a můžete zastavit vlastně kdekoliv chcete, tak jestli je to na Islandu stejné. Rádi bychom asi přenocovali buď v aute, i když to jsem teda zvědavý docela, protože si chceme půjčit nějaké malé auto a nebo prostě někde zastavit a postavit stan.

Budu moc rád za Vaši pomoc.

Přeji hezký zbytek večera.

Ondra

Re: Spaní na Islandu

Ahoj, auto jsme sehnali velmi levně (na islandské poměry) na tomto webu: www.carrentalsiniceland.com. Přespat v autě nebyl problém prakticky kdekoli, ve stanu by to šlo také, ale rovných míst bez lávy či kamenů je na Islandu nemnoho. A kolikrát foukal takový vítr, že jsme byli rádi, že můžeme nocovat v autě. Jediným místem, kde se bivakování důsledně hlídá (zkušenost z roku 2012 i 2015) je národní park Pinqvellir. Tam to nejde, strážci parku na to dávají pozor a vyžadují zaplacení poplatku, jako kdyby jste spali v kempu. Všude jinde je to OK, neměli jsme problém.

Re: Re: Spaní na Islandu

Děkuji Pavle za rychlou odpověď. Zeptám se jen, jelikož jsme vždy cestovali low cost, jak to chodí s tou půjčovnou aut? Člověk zaplatí určitou částku a oni si ještě berou nějaký depozit na kartě? Nikdy jsem si právě auto v zahraničí nepůjčoval, takže bych rád jen věděl, jak to chodí.

Pokud jsem dobře četl, tak jste si půjčili Toyotu Yaris a normálně jste asi sklopili sedačky a spali na sedačkách hádám?

Re: Re: Re: Spaní na Islandu

Přesně tak, sklopit sedačky a na přespání to stačí. Auto jsem si zatím půjčoval pouze jednou a to právě na Islandu 2015. Něco málo se platilo dopředu kartou (možná 15 %), zbytek na letišti při převzetí vozidla. Na webu půjčovny uvádějí, že je nutné mít kreditní platební kartu, nikoli debetní. Klasická kravina z USA. Já si jí kvůli tomu zařizoval, ale potom to stejně nikoho nezajímalo, takže myslím, že by v pohodě prošla i debetní. Alespoň u těchhle malých půjčoven. Neuzavírali jsme žádné doplňkové připojištění. Ta naše půjčovna Funcars neměla na letišti přepážku, prostě jsme se museli v hale najít (vždycky přijeli pozdě). Půjčené auto už mělo něco za sebou, při převzetí trvej na zakreslení všech škrábanců. Při vracení ale nebyl problém, vlastně si to auto vůbec nezkontrolovali, jenom koukli jestli je tam tolik benzínu, kolik bylo při předávce.

Re: Re: Re: Re: Spaní na Islandu

Aha, takže prostě jen jste se museli najít s domluvenou osobou někde na letišti, která Vás dovede k tomu autu. Tak ono to asi může být zajímavé někdy, ale hlavně, že jste se našli a auto bylo v pořádku.

Pavle moc jste mi pomohl a jsem Vám moc vděčný za Vaši pomoc, děkuji.

Mějte se hezky a přeji spoustu dalších turistických zážitků.

Ondra

Sicílie

Ahoj,
ráda bych se tě touto cestou zeptala na cestování po Sicílii. Viděla jsem tvůj blog a ráda bych na léto vyrazila právě tam. Chtěla jsem se zeptat, jestli doprava z letiště do města Trapani je vůbec možná :-) ?
Díky, Adéla

Re: Sicílie

Ahoj Adélo,
z letiště jezdí (jezdil) autobus do Trapani každou hodinu, není to daleko, cena lístku byla před pěti lety okolo 5 €. Letiště se na noc zavírá, na to pozor, nejde tam přespat. Vůbec netuším, jaká je na Sicílii aktuální bezpečnostní situace, předpokládám, že se o dost zhoršila (zejména pro ženy).

Izrael - pěší trek Ein Bokek

Ahoj,

četl jsem tvůj článek jak jste byli na dovolené v Izraeli. Pěkně napsáno + inspirativní. Taktéž se tam s přítelkyní chystáme (konec ledna) a snažím se s mapou vymyslet nějaký trek u Mrtvého moře v přilehlých kaňonech a zároveň se "vykoupat".

Dopravujeme se busem = ideální místo k vykoupání je Ein Bokek a ty v článku lehce popisuješ trek kaňonem. Mohl bys ho prosím tě trochu víc přiblížit? Ideálně třeba oklikat na mapě, abych měl představu kudy jste šli + kolik cca km a jak dlouho vám zabral??

Moc díky, měj se Patrik

Re: Izrael - pěší trek Ein Bokek

Ahoj Patriku.

Přesnou trasu cesty si již nepamatuji, ale vím, že tam nebylo kde zabloudit. Myslím si, že ten potok, kterým jsme šli do kaňonu, začínal přímo u jediné příjezdové silnice, naproti největšímu hotelu Crowne Plaza Dead Sea (ve směru na druhou stranu od moře). Je to tam jediný potok se zelení okolo, jinak všude poušť, takže to určitě najdeš. Na Google mapě je ten potok značený. Cestou (ale nevím jestli úplně od začátku) byly na kamenech namalované bíločerné turistické značky. My jsme udělali jenom takový menší okruh (2-3 hod.), ale určitě by se dalo jít i dál. Pro lepší představu Ti posílám na email i fotografie, které nemám na webu.

Ať se cesta vydaří, jsem zvědavý, jaké tam bude v lednu počasí. My měli v dubnu už velká horka.

Re: Re: Izrael - pěší trek Ein Bokek

Paráda, díky moc, co se týče počasí dám vědět.

Měj se, Patrik

Přidat nový příspěvek