NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

vzpomínka na Slovinsko

22.3.2014
Našel jsem odkaz na tyto stránky v práci na intranetu :), ze zvědavosti jsem mrknul. Je to pěkně udělané a hezky napsané. Sám jsem zavzpomínal na putování po Slovinsku 2003, výšlap na Triglav, jezera, Ljublaň, jeskyně a nakonec moře. Byli jsme 4 v jednom autě, pod stanem a nemělo to chybu. S pozdravem Michal

Re: vzpomínka na Slovinsko

23.3.2014
Ahoj. Slovinsko je skutečně úžasná a cestovateli neprávem opomíjená země. Určitě se do něj chci ještě někdy podívat, nejvíce mě láká Triglav a okolí Bohinjského jezera.

Cesta na Island

23.02.2014
Ahoj Pavle,
zatím jsem přečetla cestopis z Islandu, moc krásné a poučné, děkuji Tobě za všechny, tím i sebe, kteří mužou čerpat informace. Pavle prosím Tě, myslíš, že můžu na Island vyrazit sama žena? ale bez stanu, myslím, že bych přespávala v nějakých chatkách? Podobný okruh jako jste jeli vy, ale ráda bych ještě do barevných hor Land.... na nějaký menší trek. Myslím, že tak levnou letenku jako Vy už neseženu a navíc z Mnichova, ale ráda bych v tom termínu jako vy, když rozkvétají květiny. Ahojky, obdivuji Tě, že obětuješ svuj volný čas bez zisků a díky.
Monika

Re: Cesta na Island

23.02.2014

Ahoj Moniko, díky za pochvalu.

Při jakémkoliv sólo cestování míra rizika samozřejmě narůstá, tím spíše, pokud jsi žena. Na druhou stranu je potřeba říci, že Island patří mezi nejbezpečnější země na světě (co se kriminality týká), takže v tomto směru se bát nemusíš. Je ale samozřejmě řada dalších rizik (zdravotní komplikace, úrazy, ztráta orientace, vyčerpání), takže je na Tobě, aby jsi zvážila svůj zdravotní stav, fyzičku, míru zkušeností, kvalitu výbavy, znalost jazyka apod. a rozhodla se, jestli to dáš. Je potřeba si uvědomit, že Island většinou nejsou takové fotografie, jako mám já zde na webu. Řadě lidí tam celý pobyt doslova propršel!

Letět bez stanu bych nedoporučoval, pokud tedy neplánuješ bydlet v hotelech apod, což by ale vyšlo na velké peníze. Co jsme v kempech koukali, tak tam moc chatky nebyly a pokud ano, tak hodně drahé (jako všechno na Islandu). Mimo hlavní město je minimální hustota osídlení, téměř pustina a při cestě na vlastní pěst nikdy s jistotou nevíš kde na noc skončíš. Navíc tam nejsou lesy, takže zapomeň na přespání v krmelcích, posedech apod. A jelikož tam prší několikrát denně, tak stan považuji při treku po Islandu za naprostou nutnost (stačí nějaký miniaturní, odlehčený - dělají se i stany o váze do 1 kg).

Doufám, že jsem Tě od cesty neodradil, Island za návštěvu i vynaložené prostředky určitě stojí. Je to nejzajímavější země, ve které jsem byl. Islandská krajina mi připadala jako z jiné planety.
Pokud by jsi ještě něco potřebovala, klidně napiš.

HODNĚ CESTOVATELSKÝCH ZÁŽITKŮ V ROCE 2014

01.01.2014
Ahoj cestovatelé, kamarádi, čtenáři.

Rok 2013 je za námi a tak je na čase malé ohlédnutí. Z cestovatelského hlediska to pro mě byl rok úspěšný a příjemný. Navštívil jsem v něm postupně pět různých zemí a kdybych měl jmenovat místo, na kterém se mi líbilo úplně nejvíce, tak by to asi byla sicilská přírodní rezervace Zingaro, těsně následovaná pobřežím a památkami u skotského městečka North Berwick.

I v tomto roce mám plno plánů na další nízkorozpočtové cesty a expedice. Láká mě návštěva Ukrajiny nebo Irska a na květen mám již zakoupenu letenku na třídenní výlet do Londýna.

Také provoz tohoto webu byl úspěšný. Díky neustále stoupající návštěvnosti (více než dvojnásobné oproti roku 2012, celkem již 134141 osob) jsem byl nucen zakoupit u provozovatele serveru prémiové služby, neboť možnosti hostingu poskytovaného zdarma přestávaly stačit. Tyto stránky přitom neberu jenom jako kroniku svých zážitků a vzpomínek, nýbrž i jako službu pro vás - ostatní cestovatele - a budu rád, když z nich i nadále budete čerpat inspiraci a informace. Provoz webu plánuji i do budoucna jako čistě neziskový (přesněji ztrátový), umístění jakýchkoliv reklam zatím úspěšně odolávám.

U všech cestopisů od roku 2006 jsou nově fotografie nahrány ve vyšším rozlišení (800x600), takže si nyní můžete jejich atmosféru vychutnat ještě lépe.

Do roku 2014 vám přeji všechno nejlepší, spoustu navštívených míst a krásných zážitků.

Pavel Hradecký

Re: HODNĚ CESTOVATELSKÝCH ZÁŽITKŮ V ROCE 2014

11.01.2014
gratuluju k perfektnímu a hlavně úspěšnému webu! jen nechápu, co máš proti reklamě typu mapy, průvodci, stany, spacáky, boty pro stopaře apod.

Re: Re: HODNĚ CESTOVATELSKÝCH ZÁŽITKŮ V ROCE 2014

Ahoj Pavle. Tvoje bývalá profese pracovníka reklamní agentury se nezapře.. :-)

Dotaz na ubytování v Bari

16.08.2013
Dobrý den,
zaujal mě Váš článek Apůlie 2011 - snažím se načerpat informace ohledně ubytování v Apůlii, kam se letos chystám na dovolenou. Napadlo mě, že byste mohl mít pár tipů, kde se levně v Apůlii (nejlépe poblíž Bari) ubytovat. Bohužel nejsem tak dobrodružný typ jako Vy, takže stanování pro mě nepřipadá v úvahu. Máte nějaké tipy na hostely/bungalovy/...? Budu rád za každou radu. Pěkný den
Vasyl

Re: Dotaz na ubytování v Bari

16.08.2013
Ahoj Vasyle.
Typy na ubytování v Bari a blízkém okolí bohužel nemám. Zkoušel jsem před cestou hledat různé levné hotely či hostely, ale jednak to vycházelo na můj vkus příliš draze a hlavně recenze na kvalitu nebyly nic moc. Takže než volit postel v nějakém desetilůžkovém pokoji v hostelu, kde bych mohl spát vedle bůh ví koho, vybral jsem raději kemp v Alberobellu a bylo to v pohodě a za hubičku. Většina kempů samozřejmě nabízí i komfortnější ubytování v chatkách, vybavených karavanech apod. Město Bari jsem si dostatečně prohlédl při příjezdu a při odjezdu na letiště, myslím že na to stačí jenom pár hodin. Asi jediné, co tam stojí za návštěvu, je Staré město (Bari Vecchia) a okolní pobřežní promenáda. Jinak předměstí jsou plná starých paneláků a docela špinavá. I dnes bych to udělal úplně stejně - nechtěl bych bydlet přímo v Bari! A když, tak v nějakém solidním hotelu, což je ale naprosto mimo moje finanční možnosti. Přeju Ti, ať se cesta vydaří (koukal jsem, že Wizz má letos fakt levné letenky) a dej vědět, jak jsi to s tím bydlením nakonec pořešil.

Re: Re: Dotaz na ubytování v Bari

26.08.2013
Zdravím,
tak nakonec jsem našel ubytování kousek od Vieste na poloostrově Gargano v kempu Villaggio la Giara. V nabídce mají bungalovy už od 90 euro pro dvě osoby na týden. Vybírá se ještě příplatek 2 eura na den za lůžkoviny a 0,6 eura za osobu na den jako lázeňský poplatek. Chatky jsou zařízeny jednoduše, na verandě je k dispozici vařič, chladnička a věci potřebné ke stolování, umývárny jsou společné pro kemp. Jinak velmi překvapivá byla reakce na e-mail týkající se ubytování ve slovenštině, což rázem zjednodušilo komunikaci.
Ano, Wizz Air má letos velmi levné letenky, ale rozlišují kabinová zavazadla na malá, která mají rozměr max 42×32×25 cm (což odpovídá batohu), a velká, která mají rozměr max 56×45×25 cm. Háček je v tom, že za velké kabinové zavazadlo si účtují poplatek kolem 400 korun, takže se ze zdánlivě levné letenky vyklube letenka o několik stovek dražší kvůli poplatkům. Takže jsem dal přednost Ryanair, se kterým se také dá cestovat levně do různých destinací.
Vasyl

Přidat nový příspěvek