NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

Re: Sicílie

Ahoj Adélo,
z letiště jezdí (jezdil) autobus do Trapani každou hodinu, není to daleko, cena lístku byla před pěti lety okolo 5 €. Letiště se na noc zavírá, na to pozor, nejde tam přespat. Vůbec netuším, jaká je na Sicílii aktuální bezpečnostní situace, předpokládám, že se o dost zhoršila (zejména pro ženy).

Izrael - pěší trek Ein Bokek

Ahoj,

četl jsem tvůj článek jak jste byli na dovolené v Izraeli. Pěkně napsáno + inspirativní. Taktéž se tam s přítelkyní chystáme (konec ledna) a snažím se s mapou vymyslet nějaký trek u Mrtvého moře v přilehlých kaňonech a zároveň se "vykoupat".

Dopravujeme se busem = ideální místo k vykoupání je Ein Bokek a ty v článku lehce popisuješ trek kaňonem. Mohl bys ho prosím tě trochu víc přiblížit? Ideálně třeba oklikat na mapě, abych měl představu kudy jste šli + kolik cca km a jak dlouho vám zabral??

Moc díky, měj se Patrik

Re: Izrael - pěší trek Ein Bokek

Ahoj Patriku.

Přesnou trasu cesty si již nepamatuji, ale vím, že tam nebylo kde zabloudit. Myslím si, že ten potok, kterým jsme šli do kaňonu, začínal přímo u jediné příjezdové silnice, naproti největšímu hotelu Crowne Plaza Dead Sea (ve směru na druhou stranu od moře). Je to tam jediný potok se zelení okolo, jinak všude poušť, takže to určitě najdeš. Na Google mapě je ten potok značený. Cestou (ale nevím jestli úplně od začátku) byly na kamenech namalované bíločerné turistické značky. My jsme udělali jenom takový menší okruh (2-3 hod.), ale určitě by se dalo jít i dál. Pro lepší představu Ti posílám na email i fotografie, které nemám na webu.

Ať se cesta vydaří, jsem zvědavý, jaké tam bude v lednu počasí. My měli v dubnu už velká horka.

Re: Re: Izrael - pěší trek Ein Bokek

Paráda, díky moc, co se týče počasí dám vědět.

Měj se, Patrik

dotaz

Zdravím, v září letím na Sicílii. Budeme spát ve stanu ale ne v kempech ve volné přírodě. Chci se zeptat zda nevíš kde se dají sehnat šroubovací kartuše. A nebo jestli když budeme někde kam oko nedohlédne :-D tak jestli můžeme rozdělat oheň. Díky za info. Cestování zdar :-)

Re: dotaz

Ahoj Týno, s těmi kartušemi neporadím, zkusil bych asi nějaký supermarket ve větším městě. Já používám klasický pevný líh, který má tu výhodu, že s ním můžu do letadla. S rozděláváním ohně bych byl opatrný, předpokládám, že tam v září bude hodně sucho.
Ať se výlet vydaří!

Ukrajina 2017

Máš moc hezké fotky z Ukrajiny, jen škoda, že vám Máša utekla. Doufám, že je v pořádku.
Šárka

Rady pro cestu do Izraele

Ahoj Pavle,
jmenuju se Magda a chystáme se s přítelem do Izraele. Narazila jsem na Tvou stránky při hledání informací pro cestu. A chci se zeptat, když jste si půjčovali auto v Izraeli, depozit na auto jste platili kreditní nebo debetní kartou. Na stránkách půjčovny - Eldan - chtějí kreditní, ovšem my máme debetní a pár známých v zahraniční kryli půjčovné debetní kartou a nebyl s tím problém. Tak mě zajímá, jak jste se svou výpravou měli vy.
Díky moc.

Re: Rady pro cestu do Izraele

Ahoj,
v zemích jako USA, Izrael, Island apod. skutečně většina půjčoven trvá na kreditní kartě, ale v praxi občas prochází i debetní. My jsme chtěli předejít možným problémům, tak jsme si zařídili kreditku.

Pokuta za parkování v Drážďanech

Dobrý den pane Hradecký,
našla jsem Váš příspěvek z Drážďan v roce 2012. Dnes se nám v Drážďanech stalo něco podobného při parkování. Zaparkovali jsme auto blízko nákupního centra, zaplatili parkovné na dvě hodiny a manžel omylem položil na palubní desku parkovací lístek rubem nahoru. Po dvou hodinách jsme měli za stěračem také oznámení o zahájení řízení o přestupku z pořádkového drážďanského úřadu.
Chtěla bych se Vás jen zeptat, jak dopadla Vaše příhoda s tímto úřadem. Zatím se rozhoduji, jestli se máme ozvat sami a poslat jim naskenovaný parkovací lístek, nebo doufat, že se nebudou obtěžovat s dalším řízením. Ale Němci jsou docela důslední.
Děkuji předem za odpověď a zůstávám s pozdravem,
Jana F.

Přidat nový příspěvek