NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

Re: Cestování

Ahoj, na fotky určitě rád kouknu.

HODNĚ CESTOVATELSKÝCH ZÁŽITKŮ V ROCE 2015

Ahoj cestovatelé.

Rok 2014 je za námi a pro tyto stránky to byl rok velmi úspěšný. Návštěvnost webu sice není to nejdůležitější, ale její opětovný nárůst mě samozřejmě potěšil. Přišlo vás sem v uplynulém roce 58.059, čímž se celkový počet návštěv od založení tohoto projektu v roce 2007 zaokrouhlil na čísle 192.200. Do roku 2015 jsem si nadělil tuhle zbrusu novou responzivní šablonu a provedl drobné úpravy v uspořádání webu. Byla vytvořena nová návštěvní kniha, do které jsem zkopíroval původní příspěvky.

Již teď mám v hlavě spoustu nápadů na nízkorozpočtové expedice a výlety, které bych chtěl v roce 2015 realizovat. Uvidíme, kolik se toho podaří. Do nového roku vám přeji hodně navštívených míst a prožitých dobrodružství.

Pavel Hradecký

INFO Norsko trek Sandefjord

04.10.2014
Dobrý deň,
plánujem s priateľom cestu do Sandefjordu a pro hľadaní info som narazila na vaše stránky. Mám pár dotazov ohľadne cesty :-)
Dočítala som sa, že ste varili, avšak do lietadla nemôžeme vziať kartušu - ako ste, prosím zohnali plynový varič?
Potom spomínate, že na letisku ste zohnali mapu oblasti zdarma - nejaké prsnejšie info, kde ste ju zohnali?
A nakoniec - koľko asi trvá cesta pešo zo Sandefjordu na letisko?
Ďakujem za odpoveď, pekný deň prajem :-)

Re: INFO Norsko trek Sandefjord

04.10.2014
Ahoj. K vaření jsme používali vařič na pevný líh, který nám v příručním zavazadle (včetně kostek lihu) bez problému prošel. Kartuši s plynem na palubu asi neproneseš (vařič ano), takže byste ji museli zakoupit v Norsku.

Co se týká map a brožur s informacemi o oblasti, tak ty byly volně přístupné ve stojanu v letištní hale. Vzpomínám si, že tam byly dokonce zdarma k dispozici igelitové sáčky na převážené tekutiny a gely, které se na jiných letištích běžně prodávají za 1-2 euro. Pokud tam ten stojan ještě mají, tak ho určitě najdeš, protože letištní hala je poměrně malá.

Cestu z města Sandefjord na letiště odhaduji na 15-20 km, tedy přibližně čtyři hodiny chůze.

Přeji šťastnou cestu a závidím - hned bych letěl taky.

Cesta do Krakova

01.10.2014
Chystáme se do Krakova a narazila jsem na Váš cestopisný web. Je super, děkuji za postřehy i tipy.
Mějte se hezky. Klára

Fajn stránky

09.07.2014
...a navíc dobře zpracováno ;-) Škoda, že to takto neumím.

Re: Fajn stránky

12.07.2014
Díky za pochvalu.

Good info

06.07.2014
Very nice site!

CO TAKHLE BANÁT V RUMUNSKU?

05.04.2014
Zdravím. krásné stránky. vše jsem si prohlídnul a jedním sloven dodávám-krásné cesty za super ceny.

nápad na nízkonákladový výlet.
je to do Banátu v Rumunsku. je to zapomenutý kousek východního rumunska s českým obyvatelstvem. mluví česky, jsou přátelští - někdy až moc. za přespání turisty si vezmou jen nějakou maličkost(např.léky, načnuté cigarety nebo pohledy z ČR), jídlo i doprava levné v cenách 20-25 korun - sice to není žádný luxus (spíše vesnický čistý standard), chodí se pěšky a jezdí se na końských povozech. všechno je domácí výroby - i pálenka a víno. takový spíš čundr než dovolená.

takže doporučuji spolujízdu s kamioňákem přes Maďarsko na kraj Rumunska (za karton cigaret to pořídil kolega se slovenským řidičem) a potom týden po svých, usárnu na zádech a chodit od vesnice k vesnici, večer pokecat, posedět, přespat a zas o vesnici dál.
organizuje to také CK Kudrna Brno, ale už se platí za služby a zprostředkování a stojí to více. týdenní putování po svých + 2 dny na cestu tam i zpět kolega uváděl utracených 2.300 kč+35 euro+2 kartony cigaret, nachodil tam cca 100 km a najezdil na povozech dalších cca 200 km. 7 x přespal u lidí původem z ČR, mluvil pouze česky. přijel úplně spokojenej, našel údajně kout světa, kde se úplně zastavil čas a kde jsou prima lidé.

tak plánujte a dejte vědět :-)

Re: CO TAKHLE BANÁT V RUMUNSKU?

07.04.2014
Ahoj. O Banátu vím a určitě ho mám v plánu. Mělo by to tam být přesně takové, jak píšeš. Pár amatérsky natočených cestopisných filmů z této oblasti je ke shlédnutí na https://www.bushmanfilm.com/ v záložce Rumunsko.

Přidat nový příspěvek